Request demo

Покращення якісних параметрів дистрибуції як результат співпраці BIC та Pepsell

Кожен бренд постійно намагається покращити покриття торгових точок та якісні показники дистрибуції. Підтримувати торгові точки та завантажувати їх правильним асортиментом — це основне завдання будь-якої компанії. Для цього бренди використовують багато трейд-маркетингових підходів, зокрема запроваджують знижки, дають безкоштовні продукти чи дарують подарунки. Контроль маркетингового бюджету під час використання таких підходів є невід'ємною складовою процесу. Відтак один з найвідоміших у світі виробників споживчих товарів, компанія BIC звернулася до Pepsell, щоб автоматизувати активності та удосконалити систему контролю трейд-маркетингового бюджету.

phone phone

Про замовника

customer

BIC — це французька компанія, котра є найвідомішим виробником запальничок, бритв та канцелярських товарів. Мета компанії — привносити в повсякденне життя простоту і радість. Уже понад 75 років BIC працює над тим, щоб дарувати своїм споживачам відчуття легкості та задоволення від мільйонів рутинних моментів.

Період: 11.2020 – до сьогодні

Учасників: 6 000+

Основний запит

Компанія BIC має в Україні 27 дистриб'юторів. Бренд виділяв бюджет на мотиваційні програми для стимулювання закупок у торгових точках кожного з дистриб'юторів, однак прослідкувати результативність таких витрат в розрізі торгової точки було майже неможливо. У BIC запускали мотиваційні програми з безкоштовними товарами, знижками, мобільними поповненнями, але відслідкувати їх результативність було важко. Відтак у компанії прагнули зробити програми більш прозорими, контрольованими, оптимізувати витрати та отримати можливість впливати на продавців в кожному магазині, де продається їхня продукція.

case
case

З огляду на проблеми наявних мотиваційних програми BIC потребували розробки платформи, яка б дозволила їм мати прямий контакт та вплив на продавців в торгових точках під час запуску мотиваційних завдань для покращення дистрибуції та покриття, а також дала б змогу контролювати витрати трейд-маркетингового бюджету в розрізі торгових точок.

Рішення

Для BIC у Pepsell розробили мобільний додаток та нові механіки, які дозволили абсолютно прозоро винагороджувати продавців та власників торгових точок за виконання умов щодо закупівлі продукції бренду.

Також для того, щоб стимулювати торгову команду дистриб'юторів, ВIC створила механіку, відповідно до якої торговим представникам нараховують бали за підключення точок до програми, а також 10% всіх отриманих винагород торговими точками, за те, що вони активно взаємодіють з програмою та продають бренд BIC.

phone phone

Результат

Наразі у BIC використовують платформу Pepsell для роботи з трьома категоріями товарів - бритви, запальнички та канцтовари.

Рішення Pepsell дозволило бренду розширити дистрибуцію, зробити її більш якісною і просувати ті продукти, які зараз найбільш цікаві компанії.

Завдяки Pepsell ВІС поєднали інформацію від дистриб'юторів про продажі у точках з даними про те, яку трейд-маркетингову підтримку ВІС надає цим точкам. Це дозволяє бренду розуміти ефективність витрат на трейд-маркетинг та застосовувати більш вигідні підходи.

За допомогою Pepsell компанія подвоїла середню кількість SKU в точках, де працює програма. Крім того, бренду вдалось покращити покриття, а також просувати певні SKU, які є важливими для компанії.